Zabiegi dla stóp

Zabiegi dla stóp

Wygląd stóp, szczególnie wiosną i latem jest dla wielu z nas dość krępującą sprawą. Nasze stopy noszą cały nasz ciężar ciała, nie ma w tym nic więc dziwnego, że często na nich pojawiają się otarcia, odciski i inne nie do końca ładne zmiany. Dodatkowo, takie otarcia, nagniotki czy odciski potrafią naprawdę boleć! Dlatego też warto jest zwrócić uwagę na pielęgnację naszych stóp, nie tylko w trakcie cieplejszych miesięcy. Kilka prostych zabiegów w domu i u kosmetyczki sprawi, że twoje stopy będą mogły być twoją wizytówką!

Zabiegi w domu

Oczywiście pielęgnacja stóp powinna zaczynać się w domu. Na ważniejsze zabiegi, takie jak usuwanie odcisków w Warszawie i innych miejscowościach Polski lepiej udać się do specjalisty, jednak codzienne rytuały można spokojnie zrobić w zaciszu domowym i jeszcze mieć przy tym całkiem sporą frajdę.
Przede wszystkim powinniśmy stawiać na oddzielne kąpiele do stóp. Woda z dodatkiem specjalnych olejków, bądź soli do stóp potrafi bardzo dobrze zmiękczyć skórę stóp i sprawić, że będzie ona bardziej podatna na różnego rodzaju, późniejsze zabiegi. Po takiej kąpieli możemy spokojnie wykonać peeling stóp, lub pozbyć się martwego naskórka przy pomocy pumeksu, lub tarki. Następnie wystarczy nałożyć dobry krem nawilżający i cieszyć się zadbanymi stopami.
Kolejne zabiegi, jakie możemy zrobić w domu to między innymi pedicure. To jednak jest już zależne od tego jaki pedicure chcemy nosić i jakie umiejętności w tej kwestii posiadamy. Pedicure to często może być nawet i dość skomplikowana sprawa, dlatego też możemy wybrać także kosmetyczkę.

Zabiegi dla stóp u kosmetyczki

Kosmetyczka bez dwóch zdań, zajmie się naszymi stopami w sposób profesjonalny, na każdej płaszczyźnie. Wśród zabiegów które wykonują takie gabinety kosmetyczne znajdują się oczywiście pedicure, kąpiele parafinowe, żele dla stóp, a nawet kąpiele z specjalnymi maseczkami. Większość tych zabiegów to zabiegi, które mają za zadanie dobrze nawilżyć skórę stóp oraz usunąć martwy naskórek. Co jednak w przypadku, gdy na naszych stopach mamy odciski, lub otarcia?
Kosmetyczki powinny podejść do każdego problemu profesjonalnie i ocenić jaki zabieg może pomóc nam na problem, który posiadamy. Szczególnie trudnymi przypadkami są dość mocne odciski stóp. Usuwanie odcisków w Warszawie i w innych miastach Polski wykonywane jest nie tylko przez kosmetyczki, ale też przed podologów, szczególnie w poważniejszych przypadkach. Jeśli więc mamy dość mocny problem z odciskami i utrudniają nam one codzienne chodzenie, powinniśmy udać się do miejsca, gdzie pracują polecani specjaliści w tej właśnie dziedzinie. Odciski to nie jest rzecz którą powinniśmy lekceważyć. Podolog, to specjalista, który nie dość że dobierze do naszego problemu najlepszy sposób na usunięcie odcisków czy nagniotków, ale też jest w stanie zdiagnozować przyczynę powstawania takich nagniotków. Jest to bardzo dobra rzecz szczególnie u osób, u których odciski powstają nie przez złe obuwie, a na przykład przez niestwierdzone choroby ortopedyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *