Portal medyczny, portal o zdrowiu

Portal medyczny, portal o zdrowiu

Makijaż permanentny brwi to znakomite dla zabieganych, zapracowanych kobiet, które nie mają czasu codziennie stać przed lustrem, a także dla tych, którym natura poskąpiła ładnych, bujnych brwi. Olbrzymią zaletą makijażu permanentnego brwi jest to, że można im nadać za jego pomocą dowolny kształt, nawet całkowicie odmienny od naturalnego. Jest to też doskonałe rozwiązanie dla osób, które utracił brwi, np. na skutek chemioterapii. Idea zabiegu wywodzi się ze starożytnej Azji, gdzie wykonywano go za pomocą naturalnych barwników i igły mocowanej na bambusowym pręcie.

Rodzaje makijażu brwi

Istnieje kilka rodzajów makijażu permanentnego brwi. Metoda tribal polega na nałożeniu pigmentu na całą powierzchnię brwi ze 100% jego natężeniem. Nieco łagodniejszy efekt daje metoda cieniowania. W metodzie tej łuk pigmentuje się tak, aby uzyskać na skórze imitację cienia. Kolor może być nałożony stopniowo (metoda Ombre) albo jednolicie. Kolejną metodą jest metoda piórkowa, w której dorysowuje się w linii brwi pojedyncze włoski. Włoski można dorysowywać ręcznie lub maszynowo. Nieco mniej inwazyjna odmiana metody piórkowej maszynowej nosi nazwę microbladingu. 

Jak wygląda wykonywanie makijażu permanentnego brwi?

Wykonywanie makijażu przypomina trochę tatuowanie. Zasadnicza różnica między tymi dwoma procesami leży w tym jak głęboko wprowadza się pigment w skórę. Proce tatuowania obejmuje wszystkie warstwy naskórka, natomiast w makijażu permanentnym barwnik wprowadza się tylko do warstwy podstawnej naskórka. Powoduje to siłą rzeczy, że makijaż będzie mnie trwały niż tatuaż. Zazwyczaj trwałość makijażu permanentnego brwi wynosi około dwóch lat. Sam zabieg trwa około dwóch godzin i może kosztować do 1000 zł. Wiąże się on z niewielkim dyskomfortem, który spowodowany jest krwawieniem i obrzękiem, jakie czasem występują.

Kto powinien zrezygnować z makijażu permanentnego brwi?

Zabieg ten jest niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem są także choroby skóry, hemofilia oraz cukrzyca. Osoby przyjmujące sterydy powinny się wstrzymać z makijażem aż do czasu zaprzestania leczenia.

Na co zwrócić uwagę podczas wykonywania makijażu brwi

Makijaż permanentny brwi nie jest zabiegiem, który może wykonać dowolna kosmetyczna czy wizażystka. Powinien być on robiony przez profesjonalnego linergistę, czyli osobę przeszkoloną w wykonywaniu własnie tego typu rzeczy. Nie ma formalnego wymogu posiadania certyfikatu, że odbyło się szkolenie w tym kierunku, ale rzeczywistość jest taka, że do w pełni profesjonalnego i bezpiecznego dla pacjenta wykonania makijażu trzeba być odpowiednio wyszkolonym. Poza tym ważne jest aby linergista poza wiedzą teoretyczną miał również zmysł artystyczny oraz zdolności manualne. 

Źródło: http://medicin.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *