Operacja ostrogi piętowej

Operacja ostrogi piętowej

Ostroga piętowa to schorzenie ortopedyczne, które jest bolesne i dość ciężkie do zdiagnozowania, szczególnie gołym okiem. Objawia się bólem pięty, szczególnie przy chodzeniu. W dość zaognionym stadium, ból jest nieustanny, potrafi przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Jak więc leczyć taką ostrogę i co robić, jeśli stan zapalny który ją wywołuje jest w naprawdę poważnym stadium?

Ostroga piętowa – leczenie rehabilitacją

Ostroga piętowa to schorzenie, które leczy się przede wszystkim przy pomocy rehabilitacji. W zależności od stopnia zaawansowania, dobiera się odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne. To, które będą dla nas najlepsze powinien wiedzieć fizjoterapeuta, dlatego też bardzo ważne jest by wybrać się do dobrego specjalisty. Leczenie ostrogi piętowej w Krakowie jest bardzo łatwo dostępne, takim schorzeniem powinien się zająć właściwie każdy specjalista.
Jeśli ostroga jest wykryta w dość wczesnym stadium, wystarczająca jest podstawowa rehabilitacja – czyli masaże oraz ćwiczenia ruchowe. Masaże wykonywane przez fizjoterapeutów mogą się różnić, na ostrogę piętową stosuje się zarówno tradycyjne masaże znane też przez sportowców, jak i masaże z wykorzystaniem różnych technik, takich jak ultradźwięki. Ćwiczenia z kolei, to zazwyczaj kolejny etap leczenia, są to głównie ćwiczenia rozciągające, które mają poprawić kondycje ścięgien, których dotyczył stan zapalny. Warto pamiętać, że ćwiczenia rozciągające, a właściwie każde ćwiczenia możemy wykonywać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy lekarz nam to potwierdzi. W dość mocno zaawansowanej ostrodze piętowej wykonywanie ćwiczeń może pogorszyć stan.

Zabiegi fizykoterapii na ostrogę piętową

Ostroga występuje w różnych stadiach, co więc, jeśli mamy do czynienia z ostrogą która jest o wiele bardziej zaawansowana i z góry wiadomo, że zwykłe masaże i leki nie pomogą nam w uśmierzeniu bólu?
W takich przypadkach najlepsze będą zabiegi u fizjoterapeuty, jednak z użyciem bardziej nowoczesnych metod. Jedną z takich metod, która bardzo często jest używana do leczenia ostrogi piętowej, jest leczenie falą uderzeniową. Fala uderzeniowa działa świetnie na stany zapalne, uśmierza ból, a przy tym sam zabieg jest krótki i nieinwazyjny. Musi być powtarzany kilka razy, by dać najlepsze rezultaty, jednak bez dwóch zdań warto zainwestować w ten sposób.

Operacyjne leczenie ostrogi

Niestety, w niektórych przypadkach, ostroga piętowa jest w takim stadium, że trzeba podjąć się poważniejszych kroków. Operacyjne leczenie ostrogi piętowej nie jest zbyt popularne, bo wykonuje się je tak naprawdę tylko w dość rzadkich przypadkach, jednak czasem jest to jedyna opcja by całkowicie pozbyć się problemu. Zabieg operacyjny nie jest nazbyt ryzykowny, aktualnie w większości przypadków jest to zabieg z użyciem lasera. Pacjent po zabiegu musi przez jakiś czas ograniczać ruch oraz po prostu na siebie uważać. Po zabiegu warto jest też poddać się rehabilitacji, szczególnie masażom, które są w stanie przyśpieszyć powrót do normalnego trybu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.