Sprawdzony fizjoterapeuta – gdzie go znaleźć?

 

Fizjoterapeuta, to specjalista, któremu powierzamy to, co mamy najcenniejsze – nasze zdrowie. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przy wyborze fizjoterapeuty i gdzie znaleźć kogoś sprawdzonego.

Kiedy potrzebny jest fizjoteraputa?

Fizjoterapeuta to specjalista zajmujący się rozwiązywaniem problemów związanych z aparatem ruchu. Do gabinetów udają się nie tylko osoby starsze czy sportowcy, którzy nabawili się kontuzji. Praktycznie każdy, komu dokucza ból lub dyskomfort związany narządem ruchu może znaleźć pomoc u fizjoterapuety. Dobry specjalista pomoże uporać się bądź złagodzić dolegliwości, poprawiając tym samym komfort codziennego funkcjonowania pacjenta.

 

Do gabinetu fizjoterapeuty warto się udać, gdy:

  • Narzekamy na ból kręgosłupa;
  • Odnieśliśmy kontuzję w trakcie uprawiania sportu;
  • Występują problemy z bólem stawów: nadgarstków, łokci, kolan, barków itp.;
  • Czujemy ograniczenie w zakresie wykonywanego ruchu w obrębie danego stawu;
  • Potrzebujemy rehabilitacji po przebytej operacji;
  • Chcemy skorygować nieprawidłową postawę ciała;
  • Doszło do uszkodzenia mięśni.

 

Wizyta u fizjoterapeuty jest również często skuteczną pomocą przy schorzeniach natury reumatologicznej, neurologicznej, kardiologicznej czy w okresie po porodzie.

Gdzie znaleźć dobrego fizjoterapuetę?

Zanim powierzymy swoje zdrowie w czyjeś ręce, powinniśmy upewnić się, co do kompetencji i wiedzy danej osoby. Bardzo istotne jest, aby specjalista mógł pochwalić się ukończoną szkołą czy kursami z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i ogólnej wiedzy o terapiach dotyczących aparatu ruchu. Warto zatem sprawdzić czy nawet poprosić o stosowne dyplomy i certyfikaty, by upewnić się, że dana osoba jest naprawdę kompetentna.

 

Fizjoterapeutę można znaleźć, pytając wśród znajomych lub skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest aplikacja Fixly, która pozwala znaleźć fizjoterapeutę za pomocą telefonu. Wystarczy dodać zapytanie, a zainteresowani specjaliści sami się skontaktują oferując swoje usługi. Dużą zaletą Fixly jest możliwość sprawdzenia ocen danego fizjoterpeuty. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, co sądzą o nim poprzedni klienci i czy warto skorzystać z jego pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *