Przygotowujemy pacjenta do badania wykrywaczem kłamstw – na co zwrócić uwagę?
Z reguły pacjentów, których poddaje się różnego typu badaniom, należy odpowiednio przygotować. A jak jest w przypadku badania wykrywaczem kłamstw? Czy tutaj również potrzeba jakiegoś przygotowania? Okazuje się, że tak! Na co zwrócić szczególną uwagę? Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych aspektów!
Stan zdrowia psychicznego
Stan zdrowia psychicznego pacjentów jest bardzo ważny przy badaniu wykrywaczem kłamstw. Aby badanie mogło się w ogóle odbyć, pacjent nie może mieć zdiagnozowanej choroby psychicznej, czy upośledzenia umysłowego. Tłumaczyć tego chyba raczej https://www.wariograf.com.pl/kontrolne-badania-wariograficzne-pracownikow/ nikomu nie trzeba, ciężko będzie ocenić wiarygodność testu, gdy osoba badana nie jest zdolna odpowiadać na zadawane pytania, a więc również sygnały wysyłane przez organizm mogą dawać sfałszowane wyniki.
Stan zdrowia fizycznego
Nie bez znaczenia pozostaje także stan zdrowia fizycznego pacjenta. Dlatego przygotowując pacjenta do badania wykrywaczem kłamstw, dobrze by było sprawdzić, czy mamy do czynienia z osobą zdrową. Na pewno badaniu nie powinny być poddawane osoby, które borykają się ze schorzeniami serca, mają zaburzenia neurologiczne, jak również odczuwają ból lub źle się czują. Przeciwwskazaniami do badania jest nawet przeziębienie, gorączka, czy uporczywy kaszel i w konsekwencji to może rzutować nie tylko na przebiegu badania, ale również na jego wynikach. Dodatkowo pacjentowi należy zachować odpoczynek, a więc zapewnić organizmowi odpowiedniej ilości snu i spokoju.
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Najlepszą porą na wykonywanie tego typu badań jest poranek, gdyż to właśnie w tym czasie ludzki organizm jest najbardziej aktywny. Jeśli dodatkowo pacjent przed badaniem będzie dobrze się odżywiał i przyjdzie na test wypoczęty, to badanie pozwoli wychwycić wszystkie reakcje organizmu i odpowiednio odczytać jego wyniki. Dobrze by było też zadbać o odpowiednie miejsce, bardziej przyjazne, gdyż to także przekłada się często na samopoczucie pacjenta.