proviron-jak działa i do czego się go stosuje

Obecnie wiele osób a zwłaszcza mężczyzn poszukuje alternatywnych rozwiązań w walce z problemem takim jak impotencja i bezpłodność. Często nie zdają sobie oni sprawy, iż taki problem nie jest wyrokiem i istnieją odpowiednie produkty, dzięki którym będzie można w szybki i przynoszący spore efekty sposób uporać. Takim sposobem jest zażywanie sterydu Proviron, który oprócz swojego głównego zadania jakim jest pomoc w walce z bezpłodnością i impotencją jest także wykorzystywany w kulturystyce.

Czym jest steryd Proviron?

W bardziej szczegółowym ujęciu preparat Proviron jest hormonem steroidowym, który posiada silnie działanie o charakterze androgennym. Dzięki zastosowaniu tej substancji można uzupełnić niedobór męskich hormonów płciowych w organizmie. Co więcej stosowany jedynie w wyznaczonych ramach nie powoduje spermatogenezy tj. nadmiernego wydzielania się nasienia u mężczyzn. 

Co ciekawe Proviron to jedynie handlowa nazwa innego androgenu – Mesterolone. Proviron jest sterydem, który należy zażywać w formie doustnych tabletek  Sam produkt Proviron został opracowany i dopuszczony do obrotu na rynku już w 1934 roku i jak dotąd utrzymuje się w czołówce jeśli chodzi o sterydy wywołujące działanie androgenne.

Jakie jest zastosowanie sterydu Proviron?

 Istnieją dwa podstawowe zastosowania preparatu Proviron. Należą do nich:

 1. Redukcja nadmiaru estrogenów (żeńskich hormonów) – dotyczy to organizmu sportowców (w szczególności kulturystów), którzy zażywają inne sterydy o charakterze anaboliczno-androgenicznym;

 2. Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej – dzięki substancjom zawartym w preparacie Proviron przyspiesza on metabolizm oraz sprawia, iż sportowiec podczas ćwiczeń szybciej spala nagromadzoną tkankę tłuszczową.

Do dodatkowych zastosowań preparatu Proviron można zaliczyć jego dobroczynny wpływ na walkę z impotencją i bezpłodnością Działanie tego sterydu ma bezpośredni wpływ na zwiększenie produkcji testosteronu co z kolei przekłada się na zwiększenie libido oraz zwiększenie produkcji nasienia. Co więcej kulturyści bardzo często sięgają po ten steryd ponieważ oprócz samego spalania tkanki tłuszczowej przyspiesza on wzrost masy mięśniowej a co za tym idzie – zwiększenie się tężyzny fizycznej. Sprawia to, iż preparat Proviron ma kilka zastosowań dzięki czemu cieszy się sporą popularnością wśród bardzo kulturystów i sportowców.

W jaki sposób odpowiednio dawkować preparat Proviron?

Dawkowanie preparatu Proviron powinno być uzależnione od indywidualnych potrzeb oraz efektów jakie dana osoba chce osiągnąć. Najważniejsze jednak jest aby Proviron przyjmować doustnie a nie w formie dożylnych zastrzyków. W zależności od potrzeb danej osoby steryd ten należy przyjmować w następujących dawkach:

 • Jeśli występuje zmniejszona wydolność krążeniowo-oddechowa organizmu oraz zjawisko impotencji i bezpłodności u mężczyzn – zalecane są 3 tabletki dziennie przez okres ok. 4-6 tygodni. Następnie po upływie czasu można zmniejszyć dawkę do 1 lub maksymalnie dwóch tabletek dziennie

 • W sytuacji wystąpienia hipogonadyzmu (wtórnego wykształcania się cech płciowych u kobiet, które są charakterystyczny dla mężczyzn i na odwrót) – wówczas zalecane jest stosowanie 1-2 tabletek maksymalnie 3 razy w ciągu doby przez okres co najmniej 3 miesięcy;

 • W sytuacji do czynienia z niepłodnością u mężczyzn – zalecane jest zażywanie 2 tabletek dziennie przez okres 2-3 miesięcy po czym jej zmniejszenie do jednej tabletki na około 2-3 dni.

Przedstawione powyżej sytuacje są jedynie poglądowe i ilość przyjmowanych dawek jak i jej częstotliwość powinny być uzależnione od ogólnego stanu zdrowia danej osoby, a także od tego czy nie cierpi ona na inne choroby, których negatywne skutki mogłyby zostać spotęgowane poprzez dawkowanie sterydu Proviron. Zaleca się również aby tabletki przyjmować co ok. 4-5 godzin najlepiej na 30 minut przed spożywanym posiłkiem.

Jakie są zalety stosowania preparatu Proviron? 

Istnieje wiele zalet, dzięki którym steryd Proviron jest tak popularny nie tylko wśród sportowców i kulturystów. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

 • Zwiększanie zaniżonej wydolności krążeniowo-oddechowej u mężczyzn ze względu na wiek – jest to szczególne pomocne zwłaszcza dla mężczyzn w podeszłym i starszym wieku, którzy gorzej reagują na wysiłek fizyczny. Substancje aktywne w preparacie przyspieszają produkcję testosteronu, dzięki czemu można niemal natychmiast odczuć większą siłę do wykonywania ćwiczeń;

 • Zwiększenie zdolności zapamiętywania i poprawienie koncentracji – dzięki unikalnemu składowi steryd wpływa również na lepsze krążenie krwi w mózgu dzięki czemu szybciej transportowany jest tlen i składniki odżywcze do komórek a co za tym idzie polepsza się pamięć i koncentracja;

 • Leczenie zaburzeń potencji – problem szczególnie uciążliwy zwłaszcza dla mężczyzn w okresie przekwitania przestaje być dokuczliwy ze względu na przyspieszenie produkcji testosteronu i zwiększenie jego obecności w gospodarce hormonalnej mężczyzn;

 • Leczenie Hipogonadyzmu – dzięki działaniu Proviron można pobudzić wzrost, stopniowy rozwój oraz normalne działanie narządów zależnych od czynników androgenicznych;

 • Wspieranie leczenia niepłodności – preparat wspiera produkcję plemników przez co niweluje (lub przynajmniej mocno minimalizuje) problem niepłodności u mężczyzn.

Wszystkie wyżej wymienione zalety sprawiają, iż preparat zyskujecoraz większą popularność w szerokim gronie odbiorców (zwłaszcza mężczyzn), którzy po danym cyklu zażywania tabletek Proviron wyraźnie zauważają poprawę.

Jakie są możliwe skutki uboczne zażywania Proviron?

W ogólnym ujęciu tabletki Proviron nie powodują właściwie żadnych negatywnych skutków ubocznych, które miałyby istotny wpływ na ogólne funkcjonowanie organizmu. Pomimo faktu, iż jest on zażywany w formie doustnej nie powoduje on uszkodzenia wątroby ani innych narządów układu pokarmowego człowieka. Jednak niekiedy mogą pojawić się nieszkodliwe skutki uboczne, do których zaliczają się:

 • zbyt częste i długotrwałe erekcje u mężczyzn;

 • bardzo rzadko występujące nowotwory na wątrobie – mogą one doprowadzić do niewielkich krwawień do jamy brzusznej, wówczas należy udać się do lekarza-onkologa;

 • bóle głowy;

 • rzadko występujący problem z zaśnięciem;

 • trądzik – występuje rzadko i przeważnie tylko  w początkowej fazie przyjmowania preparatu.

Wyżej opisane skutki uboczne mają charakter przejściowy i występują jedynie w ok. 10% ogółu przypadków lub rzadziej, co sprawia, iż zażywanie Proviron nie niesie ze sobą praktycznie żadnych zagrożeń.

Przeciwwskazania dotyczące zażywania preparatu Proviron

Istnieje również kilka przeciwwskazań dla niektórych osób bez względu na to w jakim oni są wieku ani jakiej płci. Do przeciwwskazań przed zażywaniem tabletek Proviron można zaliczyć:

 • przebyte wcześniej choroby nowotworowe – zwłaszcza nowotwór gruczołu krokowego oraz nowotwory wątroby;

 • nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji pomocniczych preparatu lub substancję główną – Mesterelon;

 • nietolerancja na laktozę – preparat zawiera laktozę, która może okazać się nieodpowiednia dla osób z jej nietolerancją

Dodatkowo preparat ten przeznaczony jest zwłaszcza dla mężczyzn. Kobiety powinny ostrożnie zażywać ten preparat z racji tego, iż przyspiesza on produkcję testosteronu czyli męskiego hormonu. Jego zbyt często stosowanie lub nieodpowiednia dawka zażywana przez kobiety może w niedługim czasie doprowadzić do pojawienia się męskich cech płciowych takie jak zmniejszanie się piersi, obniżenie się barwy głosu czy też pojawienie się nadmiernego owłosienia na całym ciele. Co więcej lek jest całkowicie niezalecany dla kobiet w ciąży, gdyż może on być szkodliwy zarówno dla matki jak i dziecka.

Czy preparat Proviron można łączyć z innymi sterydami?

Ze względu na swoją nieszkodliwość dla ogólnego funkcjonowania i zdrowia człowieka steryd Proviron można jak najbardziej łączyć ze stosowaniem innych sterydów. Proviron ma działanie androgenne, w związku z czym najlepszym połączeniem może okazać się stosowanie innego sterydu, który będzie skupiał się np. wyłącznie na zwiększeniu masy mięśniowej i będzie miał silniejsze działanie anaboliczne. Wraz z przyjmowaniem innego sterydu zalecana jest dawka nawet do 50mg Provironu dziennie celem zwiększenia efektu spalania tkanki tłuszczowej oraz zwiększenia masy mięśniowej. 

Należy jednak mieć na pamięci, iż są to substancje, których głównym zadaniem jest jedynie wspomaganie procesu odchudzania. Dwa główne czynniki, do których należą odpowiednio zbilansowana dieta bogata w białko i zdrowe tłuszcze oraz witaminy a także dobrze dobrane ćwiczenia i treningi na siłowni i nie tylko sprawią, iż założony cel będzie możliwy do osiągnięcia. Sam steryd ma służyć jedynie wsparciem oraz przyspieszać powstawanie pozytywnych efektów, jednak głównymi motorami zmian w sylwetce powinny stanowić dieta oraz uprawianie sportu.

Gdzie można kupić preparat Proviron?

Z racji tego, iż jest to steryd i równocześnie suplement diety wspomagający odchudzanie można go kupić zarówno w sklepach Internetowych z wyłącznie tego typu asortymentem, a także w sklepach stacjonarnych, w których można kupić dodatkowo odżywki oraz inne suplementy wpływające na zwiększenie masy mięśniowej oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Nie zaleca się kupowania tego typu produktu z niesprawdzonych i podejrzanych stron internetowych- wówczas nie ma pewności, iż produkt jest o takim samym składzie jaki jest zapewniony przez producenta oraz czy jest również w dobrze dopasowanej i nie zawyżonej cenie. 

Jakie są wyniki stosowania preparatu Proviron?

W większości przypadków – 85% mężczyzn oraz 74% kobiet, które kiedykolwiek zażywały lub obecnie zażywają preparat Proviron zauważono szybką i namacalną poprawę jeśli chodzi o przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, oraz zwiększenie masy mięśniowej. Wiele osób ceniło preparat Proviron za to, iż w szybkim tempie (około 4-6 tygodni) stosując odpowiednią dietę oraz intensywne ćwiczenia na siłowni zauważyło poprawę w wyglądzie sylwetki, a u mężczyzn można było stwierdzić zwiększone libido a co za tym idzie – zwiększony popęd seksualny. Najistotniejszym natomiast okazał się fakt, iż preparat Proviron nie powodował praktycznie u nikogo problemów z pracą wątroby czy też innych narządów.

Z drugiej strony pojawiło się kilka negatywnych opinii, w której użytkownicy oprócz dobroczynnego działania opisanego powyżej uskarżali się również na:

 • zwiększone owłosienie na całym ciele;

 • zmiany w barwie głosu na niższy – zwłaszcza u kobiet;

 • niewielkie bóle głowy.

Potwierdziło to tylko obecność możliwych skutków ubocznych jakie mogą się pojawić choć częstotliwość ich występowania jest bardzo rzadka. Należy mimo wszystko mieć na uwadze, iż są to środki chemiczne, dlatego przed rozpoczęciem stosowania dobrze jest skonsultować się z lekarzem i wykonać odpowiednie badania, które jednomyślnie wykluczą brak możliwości zażywania tabletek Proviron. Co więcej same tabletki należy zażywać rozważnie i traktować jedynie jako produkt wspierający budowę masy mięśniowej oraz wspierający spalanie tkanki tłuszczowej, gdyż namacalne efekty będą możliwe w połączeniu zażywania tabletek Proviron z odpowiednimi ćwiczeniami oraz dobrze dopasowaną dietą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *