Metody leczenia moczem ostrogi piętowej

fot. Czy leczenie ostrogi piętowej moczem rzeczywiście pomaga ?

Metody leczenia moczem ostrogi piętowej

Każdy, kto walczył, lub walczy z naroślą na pięcie, wie, że ta przypadłość potrafi dokuczyć. W łagodnej formie daje o sobie znaki tylko przy chodzeniu, przy zaognionej postaci, również w trakcie spoczynku. Metod leczenia ostrogi piętowej jest wiele. Jedne cieszą się skutecznością, inne nie. Najbardziej popularne okazują te metody, które normalnie byśmy omijali z daleka. Leczenie ostrogi pietowej moczem, bo to właśnie o nim mowa, jest taką metodą. Jak się okazuje, uryna wykazuje dobroczynny wpływ na zmiany w tkankach, potrafi niwelować ból, a nawet cofnąć schorzenie. Jakie metody stosowane są w leczeniu moczem? Podpowiadamy!

Moczenie stóp w urynie

Pierwszą propozycją jest moczenie stóp w urynie. Najlepiej to robić przed snem. Zanim jednak przejdziemy do terapii, musimy się odpowiednio przygotować. W tym celu należy zbierać mocz z całego dnia. Następnie tuż przed kuracją, należy dolać do niego ciepłej wody i moczyć stopy przez około pół godziny. Temperatura mikstury powinna być zbliżona do naturalnej ciepłoty ludzkiego organizmu. Po upływie pół godziny należy dobrze osuszyć stopy ręcznikiem i założyć skarpetki. Stóp już nie myjemy. Dopiero rano można to zrobić z wykorzystaniem ciepłej wody i mydła.

Okłady z moczu

Na ostrogę piętową można stosować także okłady z moczu. Do przeprowadzenia terapii będzie potrzebny oczywiście mocz, jakaś miseczka, bawełniana ściereczka, cienki ręcznik oraz woreczek foliowy. Okłady z moczu najlepiej stosować wieczorem, tuż przed snem. Aby zrobić taki okład, należy zaraz po oddaniu moczu, kiedy jest jeszcze ciepły, zanurzyć w nim tkaninę, a następnie owinąć dokładnie stopę nasączonym materiałem. Na koniec opatrunek należy zabezpieczyć woreczkiem foliowym, który przy okazji uchroni nas przez zmoczeniem pościeli w czasie snu.

O czym warto pamiętać przy terapii moczem?

Decydując się na terapię moczem, należy pamiętać, że uryna może być nośnikiem bardzo groźnych bakterii. W związku z tym, przed przystąpieniem do urynoterapii, dobrze by było przeprowadzić analizę moczu. Jeśli infekcja zostanie potwierdzona, należy pozbyć się drobnoustrojów, a dopiero później rozpocząć terapię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *