Leczenie rozcięgna podeszwowego Kraków. Rozcięgno podeszwowe biegnie po podeszwowej stronie stopy od pięty do palców.

Leczenie rozcięgna podeszwowego Kraków. Rozcięgno podeszwowe biegnie po podeszwowej stronie stopy od pięty do palców.

Jeśli po wstaniu z łóżka, dokucza ból podeszwowej strony pięty, stopniowo łagodniejący w trakcie chodzenia, prawdopodobnie rozcięgno podeszwowe uległo przeciążeniu. Pojawienie się bólu w trakcie chodu pojawia się ze względu na napinanie rozcięgna podeszwowego, podtrzymującego łuk podłużny stopy. Ostry stan zapalny może wywołać silny ból pięty, uniemożliwiający jej położenie na podłożu, co zmusza do nieprawidłowego obciążenia stopy w przodostopiu. Długotrwały proces zapalny rozcięgna podeszwowego w okolicy guza piętowego powoduje wytworzenie się wyrośli kostnej zwanej ostrogą piętową. Niekiedy mówi się zamiennie zapalenie rozcięgna podeszwowego i ostroga piętowa, lecz ortopedzi ostrogę piętową uważają za skutek, a nie przyczynę dolegliwości. Ból jest wynikiem głównie stanu zapalnego rozcięgna, a nie ucisku tkanek miękkich przez ostrogę piętową.

Leczenie rozcięgna podeszwowego Kraków.

Do głównych przyczyn stanu zapalnego rozcięgna zalicza się jego przeciążenie, do którego dochodzi w wyniku: płaskostopia podłużnego i niewydolności mięśnia piszczelowego tylnego, niestabilności stawu skokowego, przykurczu ścięgna Achillesa, długotrwałej pracy stojącej, otyłości, nieprawidłowo dobranego obuwia biegowego, zbyt krótkiej przerwy między kolejnymi treningami biegowymi. Ból pochodzący z rozcięgna podeszwowego dokuczać może osobom chorującym na ogólnoustrojowe choroby zapalne takie jak reumatoidalne zapalenie stawów. Objawy zapalenia rozcięgna podeszwowego u biegaczy mogą trwać miesiące, a nawet lata, zanim powięź ulegnie zagojeniu. Ważne jest więc szybkie zainterweniowanie i wdrożenie leczenia.

Leczenie rozcięgna podeszwowego. Kraków. Leczenie rozcięgna podeszwowego opiera się przede wszystkim na leczeniu zachowawczym, zaś w przypadku całkowitego zerwania rozcięgna należy poddać się zabiegowi operacyjnemu. Leczenie zachowawcze polega na czasowym odciążeniu rozcięgna przez ograniczenie aktywności sportowej i ograniczeniu bodźców wywołujących urazy. To prowadzi do gojenia się uszkodzonego rozcięgna. Wspaniałe efekty lecznicze przynosi ostrzykiwanie pięty osoczem bogatopłytkowym z czynnikami wzrostu (PRP), które pochodzi z własnej krwi pacjenta. Jest nowoczesną metodą leczniczą przyspieszającą naturalną regenerację rozcięgna podeszwowego, umożliwiającą szybki powrót do aktywności sportowej. Pomocna jest także fizjoterapia stanowiąca ważny element w uzyskaniu efektów leczenia.

Leczenie rozcięgna podeszwowego Kraków.

Z zabiegów fizjoterapeutycznych na rozcięgno podeszwowego w Krakowie można skorzystać m.in. w Rehabilitacja- Skuteczna fizjoterapia na ul. Garncarskiej 4, Kinesis Rehabilitacja Kraków, na ul. Kazimierza Wielkiego 57, Fizjoterapia Panaceum Paweł Czarnocki, KRAKÓW ul. Obronna 13 R, Fizjoterapeuta Obronna 13R, Krakowska Fabryka Zdrowia Sp. z o.o. na ul. Ludowej 6, Fizjoter – Rehabilitacja Kraków, Medycyna estetyczna, Dietetyka na 29 Listopada 178A, Fizjomed Prywatne Centrum Osteopatii i Fizjoterapii na ul. Królowej Jadwigi 101A czy Stacji Zdrowia na placu Inwalidów 8/3 i Symetria Rehabilitacja i Korekcja Fizjoterapia. Wady postawy. Bóle kręgosłupa. Rwa kulszowa ul. Prądnicka 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *