Jak wygląda proces implantacji zęba?

W dzisiejszych czasach medycyna jest bardzo dobrze rozwinięta co jednocześnie daje nam możliwości skutecznego leczenia wielu schorzeń. Jest tak praktycznie w każdej dziedzinie, dlatego możemy być pewni, że lekarze w na dzień dzisiejszy są w stanie poradzić sobie praktycznie z każdym problemem – nie inaczej jest również w stomatologii.

Kiedy najlepiej wstawiać implanty?

Jak się okazuje według wielu jest to bardzo komfortowy sposób, jeśli chodzi o uzupełnianie ubytków w uzębieniu. Co najważniejsze jest to metoda jak najbardziej skuteczna w przypadku pojedynczych zębów jak i wtedy, gdy potrzebnych jest ich kilka. Trzeba jednak wiedzieć o tym kiedy najlepiej jest zdecydować się na implantację zęba. Według zaleceń specjalistów najlepszy okres to 8, a 12 tydzień od momentu usunięcia starego zęba. Wtedy powstaje w miejscu usuniętego zęba nowa kość, jednak nie rozpoczyna się jeszcze proces zaniku tkanki kostnej. Proces polega na wszczepieniu tytanowej śruby, która jest korzeniem dla nowego zęba. Dzięki wspomnianej śrubie kość szczęki zostaje pobudzona do zagęszczenia i regeneracji.

Zęby jak nowe

Po tej procedurze, czekamy na przyjęcie się implantu, a zazwyczaj trwa to od 6 tygodni do nawet 8 miesięcy. Po upływie tego czasu na wszczepionej śrubie mocuje się porcelanową koronę przez co da się uzyskać idealny kształty zęba. Ważny jest sam proces usunięcia danego zęba jeszcze przed wstawieniem implantu. Warto wiedzieć, że musi być on wykonany niezwykle precyzyjnie i w wielu przypadkach trwa to dłużej niż sama implantacja. W przypadku, gdy szukamy pewnego miejsca do wykonania zabiegu implantologicznego, warto wybrać to miejsce: https://klinikastomatologii.eu/uslugi/implanty/.  Procedura zostanie wykonana z najwyższą starannością i jakością, a co za tym idzie nie będziemy mieć już żadnych problemów z naszymi zębami. Zapewne jest wiele osób, które boją się jakichkolwiek ingerencji związanych z zębami, jednak w wielu przypadkach jest to jedyne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.