Blizny, zmarszczki i rozstępy? Pomoże laser frakcyjny

Nowoczesna laseroterapia pozwala nie tylko na usunięcie niechcianych włosków. Za jej pomocą można też pozbyć się nieestetycznych zmian skórnych.

 

Lasery są obecnie powszechnie stosowane w zabiegach medycyny estetycznej. Za ich pomocą można uzyskać skuteczny, a przy tym wysoce bezpieczny efekt, na przykład zlikwidowania niechcianego owłosienia, zmarszczek, blizn czy rozstępów. Aby usunąć zmiany skórne, stosowany jest laser frakcyjny, który określany jest także jako laser CO2. W przypadku zabiegów wykorzystujących laser frakcyjny Kraków również daje do nich dostęp.

Chcesz skutecznie pozbyć się zmian skórnych, na które nie działają żadne kosmetyki? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące laserów frakcyjnych!

Laser frakcyjny – jak działa?

Za pomocą lasera frakcyjnego CO2 możliwe jest bardzo skuteczne usuwanie zmian skórnych, które nie są możliwe do usuwania innymi metodami. Celem zabiegu jest miejscowe uszkodzenie skóry, co prowadzi następnie do jej wewnętrznej regeneracji, a tym samym do zmniejszenia widoczności, a potem całkowitego pozbycia się zmian.

 

Działanie lasera frakcyjnego jest jednak nieco inne niż pozostałych laserów. Nie powoduje on całkowitego uszkodzenia naświetlanej tkanki, lecz „dziurkuje” ją, tworząc dzięki temu siatkę składającą się z tkanek skóry nienaruszonej oraz uszkodzonej. To powoduje, że zmiany mogą goić się jeszcze szybciej, a sam zabieg nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.

 

Osobom chcącym skorzystać z zabiegu jak laser frakcyjny Kraków daje możliwość wykonania go pod okiem najlepszych lekarzy.

 

Kiedy warto wykonać zabieg laserem frakcyjnym?

Zabieg jak laser frakcyjny jest rekomendowany wtedy, gdy dochodzi do powstania zmian skórnych trudnych do usunięcia. Jego zadaniem jest zminimalizowanie widocznych defektów, a także ogólna poprawa kondycji skóry.

 

Wskazania do wykonania zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego:

  • zwiotczenia skóry
  • zmarszczki
  • worki pod oczami
  • rozszerzone pory skórne
  • blizny różnego pochodzenia
  • zmiany naczyniowe
  • zmiany pigmentowe – przebarwienia
  • niejednolity odcień skóry
  • rozstępy

 

Jak wygląda zabieg z użyciem lasera frakcyjnego?

Przed zabiegiem należy się do niego odpowiednio przygotować. Konieczne jest odstawienie aspiryny, kosmetyków z witaminą C i retinolem, peelingów, ziół jak dziurawiec czy nagietek.

 

Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od około 15 do 45 minut. Po nim skóra może być zaczerwieniona, opuchnięta, a potem łuszczyć się. Efekty zabiegowe widoczne są zwykle po około 3 miesiącach.

 

Dla zabiegu jak laser frakcyjny Kraków zapewnia także bardzo atrakcyjne ceny. Z aktualnymi kosztami procedur laserowych można zapoznać się bliżej na stronach internetowych gabinetów medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *